Nowy Nissan LEAF - 100% ELEKTRYCZNY - 100% CICHY - 100% EKSCYTUJĄCY

CENNIK / BROSZURA / AKCESORIA / WIĘCEJ INFORMACJI

Nissan Leaf

  • Nissan obala mity i mylne wyobrażenia o samochodach elektrycznych
  • Zwraca uwagę na ewolucję elektromobilności na masową skalę, zapoczątkowaną przez model LEAF w 2010 roku
  • Nawiązując do dziedzictwa marki i wykorzystując rosnącą popularność samochodów elektrycznych, Nissan przedstawia 10 wniosków z dekady obecności modelu LEAF na rynku
  • Nissan LEAF łączy zaawansowaną technologię z imponującymi zaletami elektrycznego napędu, zapewniając niezapomniane wrażenia z jazdy

1. LEAF jest prekursorem w wielu aspektach

Jako pierwszy na świecie samochód elektryczny produkowany na masową skalę, Nissan LEAF ma na swoim koncie wiele bezprecedensowych osiągnięć. W 2011 roku LEAF jako pierwszy samochód elektryczny w 47-letniej historii konkursu zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku.

2. LEAF ma teraz ponad dwukrotnie większą moc

Pojemność akumulatora oraz zasięg zwiększyły się o średnio 160% i 120%. Przyczyniło się to do zwiększenia zaufania do auta ze strony klientów. Dziś silnik Nissana LEAF generuje moc ponad dwukrotnie większą niż w modelu pierwszej generacji i wynosi doświadczenie jazdy samochodem z napędem elektrycznym na nowy, wyższy poziom.

3. LEAF jest pełen nowych technologii

Nissan wprowadził w modelu LEAF szereg innowacyjnych technologii, umożliwiających optymalizację wydajności, jak przełomowy system e-Pedal zapewniający możliwość ruszania, zwiększania i zmniejszania prędkości oraz zatrzymywania przy użyciu wyłącznie pedału przyspieszenia, system hamowania rekuperacyjnego czy tryb ECO. LEAF utorował drogę dla przyszłych pojazdów elektrycznych Nissana, takich jak Nissan Ariya – nowy w pełni elektryczny crossover coupé.

4. Z chwilą pojawienia się na rynku Nissana LEAF infrastruktura publicznych stacji ładowania zaczęła dynamicznie się rozwijać

W ciągu ostatnich 10 lat liczba publicznych punktów ładowania znacznie wzrosła, z 2 379 w Unii Europejskiej w 2011 roku do 213 367 obecnie. Nissan aktywnie wspiera rozwój infrastruktury w całej Europie, przyczyniwszy się do rozbudowy 20 tzw. „korytarzy stacji ładowania samochodów elektrycznych" na terenie UE.

5. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup Nissana LEAF, są zadowoleni z dokonanego wyboru

92% europejskich kierowców Nissana LEAF poleciłoby przyjaciołom i rodzinie jazdę samochodem elektrycznym. Dzięki fachowemu wsparciu ze strony Nissana i jego autoryzowanych dealerów, klienci przez cały okres eksploatacji pojazdu są zadowoleni z posiadania i użytkowania modelu LEAF.

6. Jazda Nissanem LEAF to elektryzujące doświadczenie, któremu nie można się oprzeć

Wszystkie czynniki składające się na pozytywne doświadczenia związane z prowadzeniem pojazdu elektrycznego sprawiają, że 74% posiadaczy Nissana LEAF deklaruje chęć zakupu kolejnego samochodu elektrycznego w przyszłości.

7. Elektromobilność przygotowała grunt pod nowe usługi dla klientów

Wraz z ewolucją Nissana LEAF rosła świadomość i kształtowały się nowe doświadczenia klientów. Jednym z elementów procesu było stworzenie aplikacji Nissan Charge, która umożliwia posiadaczom samochodu elektrycznego monitorowanie w czasie rzeczywistym cen i dostępności punktów ładowania, także tych w salonach sprzedaży Nissana.

8.LEAF charakteryzuje się wysoką wydajnością

Cechą wyróżniającą samochody elektryczne, takie jak LEAF, jest wysoka wydajność. Począwszy od uruchomienia procesu produkcyjnego, we wszystkich fazach cyklu życia produktu samochody elektryczne generują nawet o 80% mniej CO2 w porównaniu z analogicznymi pojazdami z silnikiem spalinowym. W miarę doskonalenia technologii i konstrukcji LEAF oferuje klientom bezpieczniejszą i „czystszą" przyszłość oraz bardziej zrównoważony rozwój.

9.Akumulatory Nissana LEAF mają więcej niż jedno życie

Akumulatory stosowane w samochodach elektrycznych mogą być ponownie wykorzystane i poddane recyklingowi. 148 akumulatorów pochodzących z Nissanów LEAF posłużyło do stworzenia największego na świecie systemu magazynowania energii, który został uruchomiony na stadionie Johan Cruijff Arena w Amsterdamie w 2018 roku.

10. Akumulatory Nissana LEAF są bezpieczne i niezawodne

Akumulatory zastosowane w Nissanie LEAF są wyjątkowo trwałe. W ciągu dziesięciu lat od wprowadzenia modelu na rynek (2010), przy stale rosnącej sprzedaży, która osiągnęła w Europie poziom 180 tysięcy egzemplarzy, nie zgłoszono poważniejszych przypadków awarii akumulatorów. Nissan LEAF jest objęty przedłużoną gwarancją na pojemność akumulatora trakcyjnego – do 8 lat lub 160 000 km przebiegu. To jedna z najatrakcyjniejszych ofert na rynku, a liczba napraw gwarancyjnych utrzymuje się na wyjątkowo niskim poziomie.

@TwitterDealer
@NissanPolska