Nissan wyznacza odważny kierunek rozwoju w Europie 

  • Crossovery, samochody elektryczne i technologie autonomiczne integralnymi elementami strategii marki
  • Najnowocześniejsze, najmocniejsze i najbardziej spójne portfolio produktów w historii Nissana
  • Inwestycje w badania i rozwój przesuwają granice innowacyjności

Nissan potwierdza swoją strategię wzrostu w Europie, wyznaczając precyzyjną ścieżkę do uzyskania pozycji najbardziej pożądanej marki azjatyckiej. Crossovery, samochody elektryczne i technologie autonomiczne mają odegrać kluczową rolę w realizowaniu tych aspiracji, a Nissan będzie bronił swojej pozycji lidera w tych obszarach i starał się ją umacniać.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Nissan wprowadził na rynek 12 nowych modeli w Europie i sprzedał ponad 724 000 pojazdów. Firma zaspakaja gwałtownie rosnący popyt w segmencie crossoverów poprzez zaoferowanie nowych wersji modeli Qashqai, Juke i X-Trail, ustanawia kolejne rekordy w segmencie samochodów elektrycznych oraz zapewnia powszechny dostęp do emocji za kierownicą wersji NISMO.

Nissan potwierdza swoje zaangażowanie na rzecz odważnego wzornictwa, znakomitej jakości i powszechnego dostępu do technologii prezentując nowy, atrakcyjny model koncepcyjny Sway, zapowiadający nowe pomysły w segmencie małych samochodów.

„Odnotowujemy wzrost już piąty rok z rzędu. Nasze podejście do wzmacniania marki Nissan oraz oferty jej produktów i usług najwyraźniej się sprawdza. Będziemy nadal inwestować w silną bazę produkcyjną w Europie i mamy doskonałe perspektywy na wzrost w tym regionie" - powiedział Paul Willcox, prezes Nissan Europe.

„Osiągamy najlepsze wyniki sprzedaży w Europie w dotychczasowej historii marki - w ciągu 5 lat poprawiliśmy je o 50%. Nowe wersje modeli Qashqai, Juke i X-Trail, sprzedawane w liczbie ponad 410 000 egzemplarzy rocznie, wzmacniają pozycję Nissana w segmencie crossoverów" - dodał.

Duże zaplecze produkcyjne Nissana w Europie będzie stymulować wzrost firmy, umożliwiając marce zwiększenie udziału w 65% rynków w Europie, na których jest obecna.

Colin Lawther, starszy wiceprezes ds. produkcji, łańcucha dostaw, zarządzania i zakupów w Europie, powiedział: „W zeszłym roku finansowym wyprodukowaliśmy ponad 675 000 pojazdów marki Nissan w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji. Jesteśmy siłą, z którą trzeba się liczyć na największych rynkach w Europie, o czym świadczą dane dotyczące sprzedaży".

Oprócz bardzo dobrych wyników sprzedaży i dużej skali produkcji sukcesem Nissana jest także obecność w najszybciej rozwijających się segmentach, takich jak samochody elektryczne. W 2014 r. firma sprzedała w Europie 15 000 egzemplarzy modelu LEAF. Na rok, w którym mija piąta rocznica obecności Nissana LEAF na rynku, Nissan przygotował kolejne nowości w segmencie samochodów elektrycznych: siedmiomiejscową wersję e-NV200 oraz edycję specjalną modelu LEAF.

Nissan nadal kształtuje przyszłość mobilności, inwestując znaczące środki w badania i rozwój w celu udostępniania pionierskich technologii jak najszerszej grupie klientów. Firma będzie starała się wprowadzić na rynek samochody autonomiczne nie później niż w 2020 r., opierając zróżnicowaną ofertę w tym zakresie na rozwiązaniach cechujących się prostotą, bezpieczeństwem i dostępnością.

Wiele z tych futurystycznych innowacji Nissan oferuje już dziś jako lider w zakresie takich rozwiązań, jak ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system kontroli odległości, system kamer 360° czy ostrzeganie o pojeździe w martwym polu.

„Przez ostatnie lata całkowicie zmieniliśmy wizerunek Nissana w oczach klientów. Zasłynęliśmy tym, że oferujemy to, co najlepsze, jak największej grupie klientów - w dodatku jako pierwsi. Już dziś mamy w swojej ofercie nagradzane crossovery, samochody elektryczne oraz technologie niezbędne do autonomicznej jazdy, takie jak pakiet Safety Shield czy system kamer 360°" - dodał Willcox.

@TwitterDealer
@NissanPolska