Andrzej Żelazny dyrektorem polskiego oddziału Nissan Sales Central & Eastern Europe

2 marca 2015 roku Andrzej Żelazny objął funkcję dyrektora polskiego oddziału Nissan Sales Central & Eastern Europe jako „Country Director of Poland".

Andrzej Żelazny jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. W trakcie swojej 25-letniej kariery w branży motoryzacyjnej pełnił funkcje kierownicze w obszarach związanych z produkcją samochodów, sprzedażą, marketingiem oraz obsługą posprzedażną. Ma bogate doświadczenie w tworzeniu struktur zarządczych oraz kierowaniu nimi, zarówno na poziomie krajowym, jak i regionalnym.

Obejmując stanowisko Andrzej Żelazny powiedział: „Podejmując pracę w polskim Nissanie jestem przekonany, że zapewnię mu dalszy wzrost i ugruntowanie pozycji Polski jako jednego z najważniejszych europejskich rynków dla marki. Spektakularny sukces Qashqai'a, jego młodszego brata Juke'a oraz powrót do najważniejszego segmentu tradycyjnych kompaktów z modelem Pulsar pozwala planować dalsze wzrosty sprzedaży."

"Bezkompromisowość, z jaką firma promuje samochody elektryczne i jej prace nad autami autonomicznymi pokazują, że innowacyjność nadal będzie napędzać jej rozwój" dodał Żelazny.

Andrzej Żelazny ma 48 lat. Wolny czas spędza jeżdżąc na rowerze lub grając w squasha.

Nissan oferując 24 różnorodne i innowacyjne modele posiada jedną z najpełniejszych ofert w Europie. W zeszłym roku w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano ponad 635 000 samochodów, w tym minivany, wielokrotnie nagradzane crossovery, samochody typu SUV oraz pojazdy użytkowe. Nissan LEAF jest najpopularniejszym samochodem elektrycznym na świecie.

Nissan Sales Central & Eastern Europe powstał w lipcu 2005 r. z połączenia 4 rynków - Polski, Węgier, Czech i Słowacji - w jedną organizację (Regional Business Unit) z centralą w Budapeszcie.

@TwitterDealer
@NissanPolska